sobota, 21 stycznia 2017

|| bad bored sad ||

Samotność?
Samotność nie świadczy o byciu gorszym... Jest to stan, który się przydarza i z którym trzeba umieć żyć, radzić sobie. Trzeba mieć w sobie pewność siebie, poczucie własnej wartości i przede wszystkim tę wiedzę, że samotność nie jest porażką. Nie świadczy o przegranej. Znajomości nie są grą, więc automatycznie ich brak nie jest przegraną.

Co jest nie tak z człowiekiem samotnym? Nic. Co nie tak ze starą panną, singielką, osobą bez rodziny czy przyjaciół? Nic nie jest nie tak. W dzisiejszych czasach o prawdziwych przyjaciół trudno, zaś rodzina może odwrócić się w najmniej spodziewanym momencie.
Ludzie przychodzą i odchodzą. Czasem ich w ogóle nie ma, a czasem są, a kiedy indziej są, ale tak jakby ich nie było. Różnie bywa. Najważniejsze to jest mieć zawsze.....siebie.
Ludzie zawsze będą coś mówić, coś twierdzić. A tak na prawdę to najważniejsze jest ufać sobie, a ludziom w drugiej kolejności. Niektórym to najlepiej wcale, bo są tacy, którzy lubią rzucać słowa na wiatr.
No bo co z tego, że ktoś jest miły i sympatyczny ? Każdy może taki być. Gdy aura sympatyczności opadnie, u niejednego zaczynają się wysuwać różki. I wtedy nie jest tak fajnie jak na początku.

W ostatni dzień 2016 r. usłyszałam pewne zdanie. " Ludzi trzeba sobie selekcjonować " .
Czasem nie zdajemy sobie sprawy ile cennych spraw przekazujemy drugiej osobie. Ale czy zastanawialiśmy się nad tym czy ich to w ogóle interesuje ? Czy po prostu nasze nasze słowa są wypowiadane osobom, które lubią tworzyć historię.Przez ostatnie parę tygodni dużo myślałam nad pewnymi sprawami, aż za dużo. Jednak czegoś się nauczyłam i nadeszła we mnie zmiana. Dla wszystkich fałszywych osób, " hejterów " pewnie będzie to śmieszne... Ale uważaj sobie co chcesz. Jak już kiedyś wspominałam życie należy do mnie, a nie do tzw. " osoby trzeciej " . Popełniałam dużo błędów, które czasem wiele mnie kosztowały. Jednak czasu nie cofnę, a przyszłość w moich rękach.
Poprzez osoby, które przy mnie są, czasem wszystko jest prostsze. I tak na prawdę wystarczy tylko garstka zaufanego grona do prawdziwego szczęścia.

Ceńmy sobie każdą wolną chwilę, szanujmy ludzi, którzy chcą być w naszym życiu codziennym.
Nie przejmujmy się opinią innych - nie warto satysfakcjonować ich :)
|| P R Z E S Z Ł O Ś Ć ||

Spójrz na chwilę w swoją przeszłość. Co widzisz? Czy jest ona dla Ciebie źródłem siły i przydatnych doświadczeń, czy raczej wciąż powracaj...