sobota, 26 marca 2016

Wszyscy się zmieniają

Dzisiejszy post będzie nieco inny niż zwykle..Coś co kuje nas w środku, rzecz drobna ale jak bardzo wpływająca na nas - OPINIA INNYCH.
Ludzie dzielą się na dwie kategorie
- żyj swoim życiem 
oraz 
- wiem więcej niż Ci się wydaje

Nasi rówieśnicy potrafią skrytykować nawet najdrobniejszą błahostkę..Ich opinia z zazdrości albo po prostu, żeby się lepiej poczuć będzie zawsze negatywna. Należymy do osób, które przejmują się tym " co powiedzą inni ", czy się im coś spodoba czy też nie. Niedługo zgubi nas świadomość, że chcemy być tacy sami jak ' oni ', porównujemy się do kogoś, próbujemy być lepsi; po prostu pokazujemy kogoś kim się wcale nie jest :) Czy to ma jakikolwiek sens? Po co to wszystko? Na te pytania jest wiele odpowiedzi, a zdania będą podzielone..Jedni zanim coś zrobią przemyślą i spojrzą na to z perspektywy JAK ZAREAGUJĄ INNI z kolei drudzy będą się śmiali z czegoś czego reszta nie ma odwagi zrobić.
Życie jest jedno i uczymy się na błędach. Trzeba je szybko zauważyć zanim będzie za późno.
Musimy się nauczyć wyrazić swoje zdanie, podjąć właściwy krok, robić coś czego się nie będzie żałować - wszystko ale, żeby to była nasze, a nie podpatrzone u innych.. Pokażmy siebie, nasze zdolności, zainteresowania. Nie bójmy się kochać. Nie starajmy się zabłysnąć w oczach innych, lecz w naszych, żebyśmy byli z siebie dumni :) 

" Jeśli już o coś zabiegasz, idź na całego, w przeciwnym razie nawet nie zaczynaj " - Charles Bukowski


Na sam koniec.. 
Życzę Wam, Kochani,
aby te święta wielkanocne
wniosły do Waszych serc
wiosenną radość i świeżość,
pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję. :)

5 komentarzy:

  1. Trzeba być sobą w świecie ciągłych zmian. Zachować neutralność i asertywność pomimo wiecznego pędu ku bycia idealnym. Niestety- taki jest świat i taki był, nic nie zmieni jedna osoba, lecz jedna osoba może namówić wszystkie o ile ma plan. Więc zostańmy naturalni w plastikowym świecie :)

    OdpowiedzUsuń

|| P R Z E S Z Ł O Ś Ć ||

Spójrz na chwilę w swoją przeszłość. Co widzisz? Czy jest ona dla Ciebie źródłem siły i przydatnych doświadczeń, czy raczej wciąż powracaj...